RODZINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

18 listopada o godzinie 12.00

Zapraszamy Państwa na Rodzinne Świętowanie Niepodległości.

Od 6 do 24 listopada w holu szkoły będzie można zobaczyć wystawę, która będzie przedstawiać życie Bronisława Onufrego Kopczyńskiego w czasie okupacji niemieckiej oraz historię redagowanego przez niego pisma ,,Sztuka i Naród”. Współpracował przy pracy nad nim z innymi wybitnymi twórcami, którzy w tragicznie krótkim czasie wojennej młodości zdołali osiągnąć niezwykłą dojrzałość intelektualną, moralną i artystyczną: Wacławem Bojarskim, Andrzejem Trzebińskim oraz Tadeuszem Gajcy, jak również Krzysztofem Kamilem Baczyńskim.

Wystawie będą towarzyszyły również inne wydarzenia, takie jak lekcje dla uczennic liceum czy spotkanie dla rodzin, na które pracownicy Instytutu Dziedzictwa i Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego przygotowali ciekawe atrakcje. Spotkanie odbędzie się w auli szkoły 18 listopada o godzinie 12.00.

Na dorosłych czeka wtedy spotkanie z prof. Pawłem Skibińskim, wicedyrektorem IDMN-u, który przybliży sylwetkę Bronisława Onufrego Kopczyńskiego i środowiska związanego z czasopismem „Sztuka i Naród”.

lis 11 2023