Strona główna Wydarzenia - Stowarzyszenie Sternik Dorośli Dzieci Dzieci 2-6 lat Młodzież Orszak Dziejów – widowisko historyczne w plenerze | Dziedzictwo i dar. Władysław Zamoyski – Obrońca Tatr!

Doroczny przemarsz ponad stu postaci historycznych Krakowskim Przedmieściem w Warszawie zakończony prezentacją postaci, spektaklem historycznym oraz Polonezem Wszech Czasów na Placu Zamkowym. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Organizatorem jest Fundacja Orszak Dziejów.

Szkoły Stowarzyszenia Sternik biorą udział w wydarzeniu już od pierwszej edycji w 2021 roku. Wielu rodziców, a w tym roku również wielu uczniów liceów, wciela się w role historyczne.

Tegoroczny Orszak Dziejów wyrusza pod hasłem „Władysław Zamoyski, Obrońca Tatr”. Na widzów czeka wiele atrakcji, m.in. stoiska ukazujące działalność Zamoyskiego, spektakl Biura Przystanków Historia IPN pt.”Historia Misia Wojtka”, spektakl Teatru Biedronka „Skarby Tatr”, występ kapeli góralskiej z Zakopanego, rodzinne gry historyczne z nagrodami, spotkania i fotografie z postaciami z historii Polski i zbieranie pamiątkowych wizytówek.

Wszystkie rodziny są zaproszone do wielkiej lekcji historii poprzez teatr i zabawę.

wrz 14 2024