Strona główna Wydarzenia - Stowarzyszenie Sternik Dorośli Dzieci Młodzież I Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Szkół Sternikowych do Gietrzwałdu

I Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Szkół Sternikowych do Gietrzwałdu

Z okazji jubileuszu naszej szkoły serdecznie zapraszamy do udziału w I Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Szkół Sternikowych do Gietrzwałdu pod hasłem: „O świętą czystość”.

Zapraszamy nasze Sternikowe (STRUMIENIE i ŻAGLE) rodziny oraz pracowników STERNIKA. Mile widziane całe rodziny ze starszymi jak i młodszymi dziećmi!

Dystans pielgrzymki to 18 km. Trasa prowadzona jest lasami. Start z Olsztyna planowany jest na godzinę 8:00. O godzinie 13:00 w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej będzie celebrowana Msza św. przez naszego kapelana księdza Damiana Pukackiego. Podczas Mszy św zawierzymy wszystkie nasze szkoły i środowiska Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski z Gietrzwałdu. Po Mszy św odbędzie się spotkanie integracyjne, gdzie będziemy mogli się posilić i poznać rodziny i uczniów z całej Polski.

Naszą Józefowską pielgrzymkę zaczniemy wcześnie rano podróżą autokarem. Chcemy pielgrzymować całymi rodzinami, dlatego zapraszamy również najmłodszych pielgrzymów, którzy mogą pokonać ten dystans rowerem lub w wózku (nosidle). Planujemy wyjazd o godzinie 4:00. Rozważamy również drugą turę, która potencjalnie wyjechałaby przed 8:00 z Józefowa, aby dołączyć do pielgrzymki kilka kilometrów przed Gietrzwałdem. Tę godzinę dedykujemy wszystkim tym, którym nie wskazane są dłuższe dystanse. Wyjazd z Gietrzwałdu wstępnie o godzinie 17, powrót do Józefowa na godzinę 21.

Istnieje również możliwość indywidualnego transportu autem w piątek wieczorem. Organizatorzy chcą podjąć wyzwanie zaopiekowania się wszystkimi pielgrzymami, także prawdopodobnie uda się zorganizować nocleg w zaprzyjaźnionych olsztyńskich rodzinach i parafiach.

Więcej szczegółów (koszt, wyżywienie, inne szczegóły logistyczne) będą przekazywane w późniejszym terminie. Na ten moment prosimy o rezerwację w kalendarzach 5 października (sobota) oraz o uzupełnienie poniższej ankiety do dnia 8 września, która pozwoli nam ocenić liczbę chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce (liczba miejsc autokarowych, potencjalnych noclegów)

Ankieta

W razie pytań prosimy o kontakt z Karolem Jurkowskim (karol.jurkowski@gmail.com, 664 555 985)

paź 05 2024